Size Ulaşalım

DenizBank Tarım Bankacılığı

DenizBank, 2002 yılında TarişBank'ın Gruba dahil edilmesiyle TarişBank'ın Ege Bölgesi'ndeki şube ağını, personelini, birikimini ve değerlerini koruyarak, tarımı destekleme misyonunu devam ettirme kararı almıştır. Böylece DenizBank, tarım sektörünü bir büyüme alanı olarak belirlemiştir. Bu stratejik kararda, Tarişbank'ın sektördeki liderlerden biri olmasının yanı sıra, çok önemli bir bilgi birikimi ve tecrübeye sahip olması da önemli rol oynamıştır.

Daha önceleri Ege Bölgesi'nde yoğunlaşan tarım şubeleri şu an tüm Türkiye'ye yayılmış durumdadır. Trakya'dan Çukurova'ya, Marmara'dan İç Anadolu'ya, Akdeniz'den Karadeniz'e ve Güneydoğu Anadolu'ya kadar tarımın olduğu yerlerden kredi talepleri alıyor ve geniş bir ağa yayılmış olan Tarım şubelerimizdeki tarıma özel müşteri temsilcilerimizle bu talepleri değerlendiriyoruz.

Ülkemizin en önemli değerlerinden biri olan tarıma özel ilgi gösteren ve tarım sektörünün gelişmesi yönünde her türlü desteği sağlamayı ilke edinen DenizBank, Tarım Bankacılığı'ndaki iddiasını artırarak sürdürmektedir.

Tarım sektörüne verdiği değere paralel olarak DenizBank, Tarım Bankacılığı Grubu ve Tarım Bankacılığı alt markasını bünyesinde oluşturan ilk özel banka konumundadır. Öte yandan Tarım Bankacılığı markası altında ziraat mühendislerinin ağırlıklı olarak istihdam edildiği Tarım Müşteri Temsilcileri kadrosu ile de hizmet kalitesini artıran DenizBank, bu sayede tarımsal verimliliğin arttırılmasına, uluslararası rekabet gücünün yükseltilmesine ve tarımın modernizasyonu ile ilgili gerekli yatırımların yapılmasına yönelik faaliyetlere destek veriyor.